به روز شده در : 1398/03/26
رسانه خبری سازمان های غیر دولتی ایران
 
«جشن همیاران» در نمایندگی بنیادکودک در رشت برگزار شد
«جشن همیاران» در نمایندگی بنیادکودک در رشت برگزار شد

نمایندگی بنیادکودک در رشت «جشنِ بزرگ همیاران» را به میزبانی این نمایندگی در روز سی ام فروردین ماه و با حضور همیاران، نیکوکاران و نیک‌اندیشان استان، معلمان، مشاوران، دانش‌آموزان، مردم استان گیلان و همکاران افتخاری مؤسسه در تالار پذیرایی آریانا برگزار کرد.


 
 
يادداشت
نقش مردم‌نهادها در فقرزدایی
مجمع عمومی سازمان ملل متحد در سال 2000 میلادی سندی به نام اعلامیه اهداف توسعه هزاره ملل متحد تصویب کرد که در بخشی از آن به ریشه‌کنی گرسنگی و فقر شدید پرداخته شده است. سندی که در آن سازمان‌های مردم‌نهاد فعال، به اندازه دولت برای اجرای آن مسئول هستند.
حفظ ميراث فرهنگي از نان شب واجب تر است
توسعه و ميراث فرهنگي دو واژه‌اي كه در طول تاريخ با يكديگر در تضاد بوده‌اند اما در طي چند دهه اخير بسياري از كشورهاي دنيا به اين مفهوم رسيده‌اند كه حفظ ميراث فرهنگي تضادي با توسعه ندارد.
نگاهی موشکافانه به آیین نامه جدید تشکل های مردم نهاد بررسی تطبیقی با آیین نامه قبلی؛ مبهم تر و نه قوی تر
آیین نامه جدید تاسیس و نظارت بر فعالیت تشکل های مردم نهاد در 39 ماده و 19 تبصره، پس از تصویب در هیات وزیران توسط معاون اول رییس جمهور به دستگاه های ذیربط ابلاغ شد. باتوجه اینکه آیین نامه جدید مرجع تصمیم گیری و برنامه ریزی برای تشکیل و فعالیت تشکل هاست، در این مقاله به بررسی موشکافانه مفاد آن پرداخته و با آیین نامه قبلی مقایسه تطبیقی صورت می پذیرد.
مفاهيم سمن
سازمان مردم‌نهاد يا سمن‌ (NGO) به سازماني اشاره مي‌كند كه مستقيما بخشي از ساختار دولت محسوب نمي‌شود اما نقش بسيار مهمي به‌عنوان واسطه بين فرد‌فرد مردم و قواي حاكم ايفا مي‌كند.
چگونگي و چيستي سازمانهاي مردم نهاد (NGO)
سازمانهاي مردم نهاد يا (NGO) ها نامي است كه زياد به گوش مي خورد و در كشورهاي مختلف با توجه به فرهنگ هاي موجود در هر كشور حول محور هاي مختلف شكل مي گيرد.
كاركردهاي سازمان‌هاي غيردولتي در پيشگيري از ناهنجاريهاي اجتماعي
نشانه‌هاي اعتياد به فضاي مجازي
افراد معتاد به اينترنت و شبكه‌هاي اجتماعي از زندگي روزمره خانوادگي، اجتماعي و شغلي دور مي‌شوند، وابستگي‌شان به اينترنت روز به روز بيشتر مي‌شود، اگر از آن استفاده نكنند، افسرده و دچار اضطراب مي‌
 
گزارش
تشکل های مردم نهاد، تبلور مشارکت فعالانه شهروندان
مشارکت فعالانه و نهادمند شهروندان در شئون مختلف اجتماع در قالب سازمان های مردم نهاد(سمن ها) متبلور شده است و چنین تشکل هایی به عنوان تسهیل گران و ناظران عملکرد دولت، در روند اداره امور جامعه نقش اساسی دارند.
معرفی انجمن دوستداران حقوق کودک و فعالیت های آن

انجمن دوستداران حقوق کودک نهادی مستقل، غیردولتی، غیرسیاسی و غیرانتفاعی هست که با کسب مجوز از وزارت کشور به شماره ثبت ۵۷۹ فعالیت خود را از سال 1383 آغاز کرده است. این انجمن در استان ثبت شده است و محدوده فعالیت آن درسطح استان آذربایجان شرقی است.
مفاهيم سازمان هاي مردم نهاد

اگرچه انجمن‌هاي داوطلبانه شهروندان در سراسر تاريخ وجود داشته‌اند اما سازمان‌هاي غيردولتي در 2قرن اخير توسعه يافته‌اند. يكي از نخستين سازمان‌هاي اين‌چنيني، صليب سرخ جهاني است كه در سال ۱۸۶۳ تأسيس شد. و عبارت «سازمان‌هاي غيردولتي» با تأسيس سازمان ملل متحد در سال ۱۹۴۵ به وجود آمد.
 
مقالات
 
وضعیت بی وزنی و راهبرد ده گانه برای مشکلات محیط زیست
موضوع اصلی در حال حاضر پیش و بیش از انکه بیان یا حتی ریشه یابی مشکلات زیست محیطی مان باشد ( که در جای خود بسیار مهم است ) موضع ما در قبال تبیین وتوافق بر روی مطلوب ترین راهبرد غلبه بر بحران موجود و قرار دادن ما در مسیر توسعه پایدار و پایداری سرزمین است.
چالش‌های پیش روی سازمان‌های غیردولتی
سازمان های غیردولتی متشکل از افراد و گروه‌های ذی‌نفوذی هستند که بر اساس اهداف مشترک و به منظور به دست آوردن امتیازاتی برای اهداف و آرمان‌های خود موضع مشترکی اتخاذ می‌کنند و بدون هدف قصد انتفاع و یا کسب قدرت، دولت را تحت‌تاثیر قرار می‌دهند.
سازمان های مردم نهاد در جامعه چه نقشی دارند ؟
امروزه گسترش سازمان های مردم نهاد در جهان به یکی از رویکرد های موثر در جهت حل مشکلات اجتماعی، فرهنگی، زیست محیطی و گاهی سیاسی و اقتصادی منجر می شود و برخی از دولت ها در تلاشند که با رویکری تعاملی با این نهاد های غیر دولتی برخورد کنند و در جهت حل بحران منطقه ای و ملی از آنان مددجویند
نقاط ضعف و کاستی های آئین نامه جدید تشکل های مردم نهاد
در دنیای کنونی از تشکل های غیردولتی بعنوان رابط بین دولت ها و مردم نام می برند که عملکرد آنها موجب تسهیل عملکرد دولت در جامعه است. در اهمیت این نهادهای مردمی همین بس که بدون حضور آنها جامعه اداره نمی شود و نظم اجتماعی شکل نمی گیرد و کم کاری جامعه و نهادهای مدنی، کم کاری دولت را بدنبال خواهد داشت.
درسهایی از بانک جهانی: روشهای سنجش تأثیر عملکرد سازمانهای مردم نهاد بر فقرزدایی
برای تشخیص و سنجش میزان موفقیت عملکرد سازمان های مردم نهادی که با هدف فقرزدایی تاسیس شده‌ اند، باید به این پرسش پاسخ داد که آیا فعالیت سازمان تأثیر مثبتی بر تحقق و پیشبرد هدف داشته است یا خیر. توجه به این نکته حائز اهمیت است که موفقیت سازمان در فقرزدایی با معیارهایی نظیر میزان موفقیت در جذب منابع مالی، موفقیت در عملیات لجستیکی، تماس مستقیم با نیازمندان، و وضعیت مالی سازمان ندارد.
 
 
 
 
تاکید استاندار خوزستان بر غیر سیاسی و غیر دولتی بودن سازمان های مردم نهادتاکید استاندار خوزستان بر غیر سیاسی و غیر دولتی بودن سازمان های مردم نهاد
ستاندار خوزستان با تاکید بر لزوم غیردولتی و غیرسیاسی بودن سازمان‌های مردم نهاد، گفت: در حال حاضر به خیر جمعی و توسعه آن در ابعاد مختلف بیش از گذشته نیازمندیم و در این مسیر باید به سرمایه‌ها و مسئولیت‌های اجتماعی خود توجه کنیم؛ البته خیرین نیز باید در نحوه هزینه‌کرد و کمک‌هایشان نظارت و دقت لازم داشته باشند.
همراهی همیاران برای توسعه جامعه را ارج نهیمسرور دادخواه، در بیست‌وچهارمین سال‌روز تاسیس بنیادکودک:
همراهی همیاران برای توسعه جامعه را ارج نهیم
مدیر عامل بنیاد کودک ، رسالت این بنیاد را حمایت تحصیلی و معنوی از دانش‌آموزان با استعداد نیازمند خواند و بیان کرد: در حال حاضر بیش از 9 هزار دانش‌آموز از بورسیه بنیادکودک برخوردار هستند و این موسسه تاکنون توانسته است نزدیک به 15 هزار دانش‌آموز و خانواده¬های آنان را حمایت کند.
پاک‌سازی محوطه پایگاه‌های میراث جهانی و ملی با مشارکت جامعه محلی و سمن‌هاپاک‌سازی محوطه پایگاه‌های میراث جهانی و ملی با مشارکت جامعه محلی و سمن‌ها
مدیر کل دفتر امور مجامع و تشکل های مردم نهاد سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: "روز 20 اسفند، پاک‌سازی محوطه‌ها پایگاه‌های میراث‌جهانی و ملی با مشارکت جامعه محلی و سمن‌ها برگزار می‌شود"
سازمان های مردم نهاد جوانان یک نهال نحیف است/ تعداد سمن های جوانان از 50 به 1500 رسیده استرستمی؛
سازمان های مردم نهاد جوانان یک نهال نحیف است/ تعداد سمن های جوانان از 50 به 1500 رسیده است
معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان گفت: سازمان های مردم نهاد جوانانِ یک نهال ضعیف و نحیف است و تمام تلاش ما این است که این نهال ارزشمند را تقویت و بارور کنیم.
برگزاری "هشتمین نشست هم اندیشی نهادهای مدنی" + تصاویربرگزاری "هشتمین نشست هم اندیشی نهادهای مدنی" + تصاویر
هشتمین نشست هم اندیشی نهادهای مدنی با موضوعات برگزاری سمیناری از طرف هم اندیشان حجم در رابطه با شورای شهر، بررس ی شاخص های توسعه پایدار و قرارگرفتن واحد پایش رویدادهای ملی در زیرمجموعه و حدود وظایف کمیته دیده بانی برگزار شد شرکت کنندگان در این نشست بر اصل مطالبه گری از شورای شهر در رابطه با شهری سالم تاکید کردند.
ایرانی ها 8 برابر استاندارد جهانی می سوزند/30 درصد از بیماران سوخته نیازمند درمان های تخصصی هستند / لزوم تامین هزینه بیماران سوخته توسط بیمه ها/ هزینه های بیماران در کشور بر دوش خیران قرار گرفته است/ فرهنگ سازی و اطلاع رسانی عمومی  پیشگیری از سوختکی را در برداشته استدر نشست خبری انجمن ققنوس مطرح شد:
ایرانی ها 8 برابر استاندارد جهانی می سوزند/30 درصد از بیماران سوخته نیازمند درمان های تخصصی هستند / لزوم تامین هزینه بیماران سوخته توسط بیمه ها/ هزینه های بیماران در کشور بر دوش خیران قرار گرفته است/ فرهنگ سازی و اطلاع رسانی عمومی پیشگیری از سوختکی را در برداشته است
نشست خبری اعضای انجمن ققنوس (حمایت از بیماران سوخته) با توجه به نزدیکی پایان سال 1395 و فرا رسیدن چهارشنبه سوری برگزار شد در این نشست اعضای انجمن با اشاره به انواع سوختگی شرایط و نحوه درمان بیماران سوختگی را شرح داده و خدمات انجمن به بیماران ار بیان کردند و با توجه به آسیب های ثانویه سوختگی، با تاکید بر پیشگیری از سوختگی، آموزش و ایمنی سازی را از روش های جدی کاهش بیماران سوختگی بیان کردند.
فعالیت ۲۳۰۰ سازمان مردم‌نهاد در حوزه مبارزه با مواد مخدرفعالیت ۲۳۰۰ سازمان مردم‌نهاد در حوزه مبارزه با مواد مخدر
معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر از فعالیت دو هزار و ۳۰۰ سازمان مردم نهاد در حوزه مبارزه با مواد مخدر خبر داد.
راه اندازی صندوق حمایت از اشتغال بهبودیافتگاناولویت های کمیته اشتغال ستاد مبارزه با موادمخدر؛
راه اندازی صندوق حمایت از اشتغال بهبودیافتگان
مدیرکل دفتر توسعه مشارکت های مردمی و سازمان های مردم نهاد ستاد مبارزه با مواد مخدر، مهمترین اولویت های پیشنهادی کمیته اشتغال و توانمندسازی این ستاد را اعلام کرد.
رستمی:آذربایجان شرقی در رشد سازمان های مردم نهاد رتبه دوم داردخانه جوان تبریز افتتاح شد؛
رستمی:آذربایجان شرقی در رشد سازمان های مردم نهاد رتبه دوم دارد
معاون ساماندهی امور جوان وزارت ورزش و جوانان گفت: استان آذربایجان شرقی رتبه دوم کشوری را در رشد کمیت وکیفیت سازمان های مردم نهادداراست.
سازمان ملی جوانان دوباره در کشور احیا شودمدیرکل اجتماعی وزارت ورزش و جوانان؛
سازمان ملی جوانان دوباره در کشور احیا شود
مدیرکل اجتماعی وزارت ورزش و جوانان با تاکید بر توجه ویژه به اندیشه‌های جوانان گفت: باید سازمان ملی جوانان دوباره در کشور احیا شود.
40 هزارمعتاد تحت پوشش شربت تریاک قرار دارند/ حذف 10 درصد مراکز درمان اعتیاد متخلفسخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر اعلام کرد:
40 هزارمعتاد تحت پوشش شربت تریاک قرار دارند/ حذف 10 درصد مراکز درمان اعتیاد متخلف
حدود 40 هزار نفر تحت پوشش شربت تریاک قرار دارند، گفت:این شربت برای کسانی که سابقه عودهای مکرر در بازگشت به اعتیاد دارند و یا معتادان تزریقی و یا کسانی که از اختلالات اعتیاد رنج می برند و نمی توانند یکدفعه و کامل اعتیاد را کنار بگذارند مورد استفاده قرار می گیرد
نگرش دولت به سمن‌ها نمایشی نیستمعاون رئیس‌جمهوری در دیدار با سمن‌های سمنان:
نگرش دولت به سمن‌ها نمایشی نیست
معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با اشاره به اهمیت سازمان‌های مردم‌نهاد حوزه گردشگری بر لزوم بهره‌گیری از ظرفیت سمن‌ها در حوزه‌های سه‌گانه میراث، گردشگری و صنایع‌دستی تاکید کرد و گفت: نگاه دولت تدبیر و امید به سمن‌ها نمایشی نیست.
تلاش‌ سازمان‌های دولتی و غیردولتی برای جلب مشارکت زناندبیر کارگروه مشارکت‌ سیاسی- اجتماعی معاونت امور زنان تاکید کرد؛
تلاش‌ سازمان‌های دولتی و غیردولتی برای جلب مشارکت زنان
دبیر کارگروه مشارکت‌ سیاسی- اجتماعی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: تلاش‌های سازمان‌های دولتی و غیردولتی برای جلب مشارکت زنان اگرچه تا مقصد نهایی هنوز فاصله دارد ولی گامی رو به جلو برای نهادینه کردن این رویکرد در هزاره سوم است.
سیاست گذاری اجتماعی باید از دل سازمان های مردم نهاد شکل بگیرد/ 40 درصد جامعه مدنی فاقد سواد حرفه ای استمدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران؛
سیاست گذاری اجتماعی باید از دل سازمان های مردم نهاد شکل بگیرد/ 40 درصد جامعه مدنی فاقد سواد حرفه ای است
شهریور در نشست دورهمی سازمان های مردم نهاد استان تهران گفت: دانایی معبر عبور جامعه به آینده است و سازمان های مردم نهاد دانشمحور بایستی با نقد اقدامات دولت روند مناسب سیاست گذاری اجتماعی را شکل بدهند و عملا بایستی سیاست گذاری اجتماعی از دل سازمان های مردم نهاد شکل بگیرد.
برگزاری اولین نشست دورهمی  سازمان های مردم نهاد استان تهران + تصاویربرگزاری اولین نشست دورهمی سازمان های مردم نهاد استان تهران + تصاویر
اولین نشست دورهمی سازمان های مردم نهاد استان تهران دیروز عصر در تالار ایوان شمس با شرکت بیش از 70 سازمان مردم نهاد فعال در حوزه های متفاوت با حضور مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران برگزار شد در این نشست 7 کارگروه فعال در حوزه های گوناگون از 8 کارگروه فعال به ارائه گزارش عملکرد خود پرداختند.
برگزاری مجمع عمومی خانه سازمانهای غیردولتی استان کرمانشاهافشین عبدالهی نژاد؛
برگزاری مجمع عمومی خانه سازمانهای غیردولتی استان کرمانشاه
دبیرکل خانه سازمان های مردم نهاد استان کرمانشاه گفت: مجمع عمومی خانه سازمانهای غیردولتی استان کرمانشاه با دستور کار انتخابات اعضای شورای مرکزی و بازرس در ۵ اسفند سال جاری برگزار میشود.
خلاءهای جدی نسبت به حوزه زنان در کشور وجود داردمشاور وزیر کشور در امور زنان:
خلاءهای جدی نسبت به حوزه زنان در کشور وجود دارد
مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه در کشور خلاء‌های جدی نسبت به حوزه زنان وجود دارد، گفت: زنان برای جبران این خلاء‌ها باید نقش موثر خود را ایفا کنند و نسبت به حوزه‌های کاری خود حساس شوند.
اهداء 15 هزار قطعه کارت خرید به دانش آموزان کم بضاعت اصفهانیدر آستانه سال جدید انجام می شود؛
اهداء 15 هزار قطعه کارت خرید به دانش آموزان کم بضاعت اصفهانی
مدیر امور اجتماعی و مشارکتهای مردمی شهرداری اصفهان از توزیع بیش از 15 هزار قطعه کارت خرید هدیه 300 هزار ریالی در میان دانش آموزان کم بضاعت اصفهانی تا اوایل اسفند ماه خبر داد .
گفتمان اجتماعی برای کنترل آسیب ها بایستی شکل بگیرد/ گفتمان، اخلاقی، پزشکی، روانشناختی و حقوقی آسیب های اجتماعی را افزایش داده استمحمد امین قانعی راد؛
گفتمان اجتماعی برای کنترل آسیب ها بایستی شکل بگیرد/ گفتمان، اخلاقی، پزشکی، روانشناختی و حقوقی آسیب های اجتماعی را افزایش داده است
عضو انجمن جامعه شناسی در نشست بررسی مسائل گروه های آسیب پذیر اجتماعی از عقیم سازی تا سیاست های حمایتی گفت: آسیب های اجتماعی در قالب گفتمان های متعددی از جلمه، اخلاق، حقوق، پزشکی و روانشناختی مورد توجه قرار گرفته است و این گفتمان ها آسیب های اجتماعی را بازتولید کرده اند و بایستی برای کنترل آسیب های اجتماعی گفتمان اجتماعی لازم شکل بگیرد و آسیب های اجتماعی از این منظر مورد توجه و بررسی قرار گیرد تا در نتیجه معضلات اجتماعی کاهش پیدا کند.
اخلاق اجتماعی رعایت حقوق زنان و کودکان را در جامعه منعکس نمی کندتوکلی در نشست بررسی مسائل گروه های آسیب پذیر اجتماعی از عقیم سازی تا سیاست های حمایتی گفت:
اخلاق اجتماعی رعایت حقوق زنان و کودکان را در جامعه منعکس نمی کند
نشست تحلیل و بررسی مسائل گروه های آسیب پذیر اجتماعی از عقیم سازی تا سیاست های حمایتی به همت حلقه مطالعات مسائل زنان انجمن جامعه شناسی ایران دیروز عصر برگزار شد نیره توکلی استاد دانشگاه در این نشست گفت: پیوند های اخلاقی در جامعه سست شده است و حضور زنان و کودکان در خیابان ها ناشی از تضعیف اخلاق در جامعه است.
 
 
عكس روز
 
گزارش تصویری از طرح بازدید از بخشهای تالاسمی استان سیستان و بلوچستان و اجرای بسته جامع خدماتی تالاسمی با همکاری دفتر امور اجتماعی استانداری،انجمن تالاسمی استان سیستان و بلوچستان،دانشگاه علوم پزشکی زاهدان،دانشکده ایرانشهر و دانشگاه زابل
 
 
 
آخرین اخبار
 
«مدرسه قاصدک‌ها» راهی برای حمایت از دانش‌آموزان فنوج
ارسال757 مقاله به کنفرانس بين المللي انجمن ايراني تحقيق درعمليات در بابلسر
آموزش تغذیه سالم در افراد HIV مثبت
كارگاه آموزشي "چرا بايد در فضاي مجازي باسواد باشيم؟".
نشست فقرآموزشی بانگاهی ویژه به وضعیت آموزش در ایران
«جشن همیاران» در بنیادکودک نمایندگی رشت برگزار می‌شود
رییس انجمن آسیب‌ شناسی اجتماعی ایران تاکید کرد:اعدام در ملاء عام، بازدارنده نیست
انتخاب اعضای هیئت مدیره خانه سازمان های غیر دولتی استان مرکزی
دهمین جشنواره زنان و تولید ملی جمعه آغاز می‌شود
وکالت رایگان 160 زن زندانی توسط کانون زنان حقوقدان سورا
اعلام حمایت بیش از 40 سازمان های مردم نهاد و شبکه سازمان های غیردولتی محیط زیست و منابع طبیعی کشور از مفاد بیانیه شبکه استان خوزستان
مجمع ملی سلامت با حضور رئیس جمهوری تشکیل شد / فعالیت 620 سازمان مردم نهاد و 850 خیریه در حوزه سلامت
همایش «مشارکت سفیران اجتماعی» در اردبیل برگزار شد
حاشیه رودخانه حصار کرج با مشارکت دوستداران طبیعت پاکسازی شد
روز جهانی NGO گامی در جهت پاسداشت سازمان های مردم نهاد / ساختن آینده ای بهتر برای همه
با چوب قانون معتادان متجاهر را درمان می‌کنیم
نشست هماهنگی ستاد اجرایی جشنواره فیلم سبز با مدیران محیط زیست هرمزگان
برگزاری نشست «منشور حقوق شهروندی؛ تبلیغات انتخاباتی یا راهبرد عملیاتی؟!»
پیام تسلیت انجمن آلزایمر ایران به مناسبت درگذشت اشرف بهادرزاده
تجلیل از بنیاد دانشگران رهایی افروز تهران(دُرا) در دوازدهمین کنگره بین المللی سرطان پستان
آیا کانون‌های ادبی کارکرد گذشته را در رشد ادبیات دارند؟
آغاز نمایشگاه بین‌المللی محیط‌ زیست با حضور نمایندگان سازمان های مردم نهاد
برگزاری مجمع عمومی انجمن دانشجویان و فارغ التحصیلان
انتخابات خانه تشکلهای مردم نهاد استان کرمانشاه با همکاری استانداری برگزار شد + تصاویر
مجمع ملی جوانان امسال برگزار نمی‌شود
حضور سازمان های مردم نهاد برای اولین بار درکنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین
حل آسیب های اجتماعی نیازمند همکاری سازمان های مردم نهاد است
فراخوان عمومی سلسله میزگردهای علمی تخصصی حقوق دانشگاهیان
اعلام حمایت شبکه سازمانهای غیردولتی محیط زیست و منابع طبیعی کشور از مفاد بیانیه شبکه استان خوزستان
برگزاری کارگاه مهارتهای زندگی و مباررزه با ایدز
همایش «اخلاق در نهاد هاى مدنى »
مشارکت اجتماعی با آسیب‌ها نسبت عکس دارد
کارگاه آموزشی کار با کاشی بر روی ظرفهای سفالی
دستان امیدوار اعضای باشگاه مثبت برای کسب روزی
برگزاری مراسم افتتاحیه اولین دوره سراسری تربیت مربی حقوق شهروندی
گزارش فعالیت 10 سال اخیر مؤسسه فاران نقره ای
طرح‌های ضد محیط‌زیستی انتقال آب و سدسازی متوقف شود / جناح‌های سیاسی از مطالبات مردم خوزستان استفاده ابزاری نکنند / صندوق غرامت‌ها و ضمانت‌‌های محیط‌زیستی خوزستان تشکیل شود
ضرورت حمایت سازمان های مردم نهاد و دولت از زنان سرپرست خانوار
30 تفاهمنامه، ارمغان برجام برای گردشگری سمنان/ نمایشگاه دائمی صنایع‌دستی، مطالبه زنان روستایی استان
گسترش روحیه کارآفرینی، فرصتی که نباید به تهدید بدل شود
همکاری با مجلس برای تغییر حداقل سن قانونی ازدواج دختران
افزایش مشارکت اجتماعی جوانان آسیب‌های اجتماعی را کاهش می‌دهد
مشارکت سمن ها و تشکل های مردم نهاد آذربایجان غربی در برنامه های نوروزگاه 96
مشارکت سمن ها و تشکل های مردم نهاد آذربایجان غربی در برنامه های نوروزگاه 96
همت خیرین و مسئولان شهرستان تربت‌جام برای ساماندهی کارتن خواب‌های این شهرستان
ساخت 6 مدرسه به دست خیران تهرانی در خراسان جنوبی
برگزاری سی و سومین بازارچه نوروزی خیریه رعد
برگزاری جشن نوروز ویژه کودکان بی‌سرپرست در خراسان جنوبی
پیشگیری از وقوع جرم و مقابله با جرایم سازمان یافته در دستور کار است
برگزاری نشست ماهیانه با موضوع رفتار مناسب با کودک در موسسه مادران امروزدر حوزه
برگزاری نشست ماهیانه با موضوع رفتار مناسب با کودک در موسسه مادران امروزدر حوزه
کودکانی که روزی ۳ وعده تریاک می خوردند تا ساکت شوند
برگزاری کارگاه‌های آموزشی پیشگیری از اعتیاد و طلاق برای همسران زندانیان ندامتگاه تهران بزرگ
احداث ۱۸ «خانه امن» برای زنان بی‌سرپناه/ ۱۰۰۰ مورد فرار از منزل
نشست اسفندماه انجمن حمایت از حقوق کودکان امروز برگزار می شود
نشست پنجم «سبک زندگی کودکان؛ تغییرات و پیامدها» با موضوع "سبک زندگی و سلامت کودک برگزار می‌شود
نشست خبری اعلان فراخوان ششمین دوره جشنواره بین المللی فیلم سبز ایران
بیانیه انجمن اسلامی دانشجویان معتدل دانشگاه بوعلی سینا، در خصوص سفر سرکار خانم دکتر ابتکار به همدان
آغاز به کار طرح عیدانه کتاب/ عکس
700 زن در استان تهران نیازمند نگهداری فوری هستند
برگزاری جلسه مشترک بنیاد پیشگیری و ارتقای سلامت دنیای آینده و دفتر توسعه مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست
استفاده از ظرفیت سمن ها برای مبارزه با مواد مخدر
رشد ۵۷ درصدی فعالیت سمن‌ها برای کاهش آسیب‌های اجتماعی در بوشهر
سمن ها، عهده دار نظارت بر اجرای حقوق شهروندی می شوند/ تصویب حقوق شهروندی در نظام اداری
راه اندازی پویش عیدانه اشتغال / اولین مرکز کسب و کار امروز تحویل گرفته می شود
سازمان‌های مردم نهاد و خیران، متولی اصلی اجرای طرح نجات
فعالیت ۱۵۰ هزار دیده بان پیشگیری از جرم در کشور
حضور پارسا پیروز فر در بنیاد کودک+تصاویر
برگزاری انتخابات شبکه سازمان های مردم نهاد محیط زیست و منابع طبیعی استان قم
رفتار پرخطر و تعدد شریک‌جنسی مردان؛ خطر ایدز برای زنان/یکی از مهمترین موانع در شناسایی بیماران مبتلا به ایدز، انگ اجتماعی است
پیام تقدیر و قدرانی رئیس هیات مدیره انجمن ققنوس به هنرجویان هنرستان سپاه تهران
سخن‌رانی ایازی در نخستین کنگره پزشکی اجتماعی
انتشار بیانیه شماه 2 پویش ملی شهرپاک برای همراهی نمایندگان مجلس با این پویش
فراخوان کمک مالی برای آزادی محیط بانان محکوم به پرداخت دیه
سمن‌های استان مرکزی نظارت بر اجرای سند حقوق کودک را برعهده دارند